Vissza a Zeneiskola cikkek oldalra

„Legyen a zene mindenkié!”

1975 óta október elsején az egész világon a zenét ünnepeljük. Yehudi Menuhin arra buzdított mindenkit, hogy ezen a napon legyen sok zenei program, így a mi iskolánk is muzsikával ünnepelte a zene világnapját. Immár második alkalommal tartottunk az alsós gyermekeknek kis koncertet a Népház nagy termében, ahol klasszikus, romantikus és XX. századi zenék csendültek fel tanítványaink előadásában. A műsorban közreműködtek: Fucskó-Bekker Balázs, Dénes Manka, Tampu Marius, G. Szalai Csilla, Németh Nándor. Felkészítő tanárok: Gellért Gabriella, Gratzl Erika, Éliás-Szalay Ágnes, Mákó Miklós, zongorán közreműködtek: Gratzl Erika és Kökényné Krafcsik Ibolya.

A kis koncertünk végeztével a Hősök terére sétáltunk, ahol a zenebutikos gyermekekkel közösen magyar gyermekdalokat, népdalokat énekeltünk, végül a Szélkiáltó kánonnal zártuk rövid műsorunkat, melynek szövegét mottóként emeltük a magasba: „Szelet kiabálunk és az minden álmunk, hogy te is énekelj velünk, szélben jár a dallam és minden kis dalban együtt énekelünk.”

Kökényné Krafcsik Ibolya, szolfézstanár