Könyvtár

Könyvtárunk Tahitótfalu központjában, szép környezetben, könnyen megközelíthető helyen várja kedves olvasóit és látogatóit.

A szabadpolcokon elhelyezett dokumentum-állomány - a csak helyben használható rész kivételével - kölcsönözhető.

A felnőtt- és gyermekkönyvtári állományunk külön csoportosítva található meg.

Külön polcokra helyeztük a felnőtteknek szóló szépirodalmi műveket, a szakkönyveket, az ifjúsági regényeket, a meséket és verseket, valamint a lapozgatókat és a legifjabb korosztály olvasmányait.

Állományunk folyamatosan frissül, a legújabb könyveket mindig külön polcokon tartjuk.

ÚJ KÖNYVEINK

AJÁNLOTT OLVASMÁNYOK FELSŐ

Szolgáltatásaink

• Tájékoztatás a könyvtárról, a gyűjteményről, a szolgáltatásokról és a könyvtári rendszerről
  • Nyomtatott dokumentumok helyben használata
  • Kölcsönzés, előjegyzés
  • Könyvtárközi kölcsönzés
  • Ingyenes internet hozzáférés
  • Közösségi programok, amelyek beiratkozás nélkül is látogathatók.             Rendszeres programjaink: szerdánként 1700-1900-ig kézimunka-klub

Kölcsönzés

A kölcsönzés beiratkozáshoz kötött. Az olvasójeggyel rendelkező látogatónk egyszerre 6 könyvet vehet ki, hangzó dokumentumból, videokazetta, CD valamint DVD-ből egyszerre 3,  csak felnőttek számára kölcsönözhető.

A kölcsönzési határidő könyveknél 4 hét, hangzó dokumentum esetében 2 hét.

A könyvek kölcsönzési határidejét – ha közben más nem jegyezte elő – legfeljebb 1 alkalommal lehet meghosszabbítani személyesen, telefonon vagy e-mailen keresztül.

Nyitvatartás:

Hétfô: zárva

Kedd: 8.00-13.00

Szerda: 16.00-19.00

Csütörtök: 8.00-11.00

Péntek: 9.00-13.00

Iskolai csoportos könyvtár órák:

Kedd: 8.00-12.00-ig

Szerda: 13.00-15.00-ig

Csütörtök: 8.00-11.00-ig

Péntek: 9.00-11.00-ig

A könyvtár címe:
2021 Tahitótfalu, Béke út 14.
Telefon: 06-26-385-716

Szeretettel várok továbbra is minden kedves olvasót és látogatót:
Kubanekné Bencze Hajnal könyvtáros